Przyjęło się mówić, że tatuaż to decyzja na całe życie. Jest to jeden z mocniejszych argumentów rodziców czy babć, którzy próbują za wszelką cenę odwieść od tego pomysłu. Na całe szczęście nie mają racji, a nieudany tatuaż, można usunąć z powierzchni ciała bezpiecznie i trwale. Poznaj podstawowe błędy robienia tak zwanej “dziary” oraz skuteczny sposób usuwania tatuażu.
4 błędy popełniane podczas robienia tatuażu
Każda ważna decyzja wymaga dokładnego przemyślenia, tym bardziej, jeśli jej konsekwencje są tak trwałe, jak tatuaż na skórze. Popełnienie któregoś z poniższych błędów bardzo często wiąże się z otrzymaniem niechcianego bądź nieudanego tatuażu. Na szczęście, wbrew popularnej opinii, tatuaż nie jest decyzją, której nie można cofnąć, medycyna estetyczna proponuje bowiem skuteczne techniki usuwania tatuażu. Zanim jednak przejdziemy do kwestii usunięcia tatuażu, wyjaśnimy kilka najczęściej popełnianych błędów podczas podejmowania decyzji o zrobieniu trwałego wzoru na skórze.
- Błędy młodości. Każda ważna decyzja powinna być dokładnie przemyślana. Robienie tatuażu pod wpływem chwili to pierwszy krok do tego, aby za jakiś czas gorzko żałować wyboru miejsca i wzoru i zamiast cieszyć się wybraną ozdobą ciała, myśleć o usuwaniu tatuażu. Wzór oraz miejsce powstania ozdoby powinny być przemyślane i mieć jakieś znaczenie. Wybieranie popularnych i modnych wzorów w przypadku tatuaży jest zdecydowanie pozbawione sensu. Aby sprawdzić swoją pewność co do wykonania “dziary”, najlepiej odłożyć ten zabieg o kilka miesięcy czy nawet o rok. Jeśli po upływie tego czasu, wybór wzoru i chęć wykonania tatuażu zostaną niezmienione, najlepiej dać sobie jeszcze trochę czasu i dopiero wtedy podjąć kroki związane z wykonaniem ozdoby.
- Tani i nieprofesjonalny salon. Jak w wielu innych przypadkach, to co dobre ma swoją cenę. Gdy coś kosztuje za mało, przyglądamy się temu z dozą niepewności. Tak samo jest z tatuażystami. Jeśli są w swoim fachu naprawdę dobrzy, zapewne też się cenią, a zrobienie u nich tatuażu musi kosztować. Wybieranie tańszych opcji może skończyć się trwałą i widoczną nauczką.
- Odmienny styl wzoru i tatuażysty. Wybór tatuażysty (oczywiście spośród tych sprawdzonych i godnych zaufania) powinien być również kierowany ich własnym stylem. Warto zajrzeć do portfolio artysty przed powierzeniem mu kawałka własnej skóry. Nawet jeśli jest dobry w jednym stylu, nie oznacza, że zupełnie odmienny wzór wyjdzie mu równie dobrze.
- Uparte trwanie przy swoim pomyśle. Oczywiście, wymyślenie sobie oryginalnego wzoru pozwala uniknąć błędu z podpunktu 1. Mimo wszystko warto to skonsultować z artystą, który posiada na ten temat więcej wyobraźni i być może przewidzi, że w nieco innej formie tatuaż będzie wyglądał lepiej. Zamiast iść w zaparte, warto posłuchać rady doświadczonej osoby, aby tatuaż na skórze nie rozmijał się rażąco z tym wyobrażonym.
Co zrobić z niechcianym tatuażem?
Nawet jeśli wykonanie tatuażu poprzedzone będzie rzetelnym przygotowaniem i przemyśleniami, nie ma pewności, że nigdy się tej decyzji nie pożałuje. W takim przypadku warto pomyśleć o usunięciu tatuażu. Proces ten nie musi być bolesny i pozostawiać blizn. W naszej klinice oferujemy zabieg usuwania tatuażu, który pozwala skutecznie pozbyć się nieudanej lub niechcianej ozdoby.
Jak działa laserowe usuwanie tatuażu?
W naszej klinice wykonujemy zabieg laserowego usuwania tatuażu z wykorzystaniem technologii Q- Switch. Technologia polega na działaniu nanosekundowego impulsu świetlnego, który dociera do głębokich warstw skórnych, działając niszcząco na cząsteczki barwnika, skutecznie je rozbijając. Ilość zabiegów niezbędna do całkowitego usunięcia tatuażu zależy od jego wielkości oraz jakości barwnika. Zazwyczaj sesja liczy od 6 do 8 zabiegów, jednak przy tatuażach kolorowych ich liczba może się zwiększyć. Dzięki znieczuleniu zabieg jest bezbolesny i komfortowy.