Ból to kwestia siły woli, kwestia przemijania, hartowanie ducha. Tylko po co? Przeznaczeniem człowieka nie jest cierpienie, a czerpanie z życia pełnymi garściami. Już nie musimy godzić się na ból towarzyszący wyrywaniu włosków z cebulkami za pomocą elektrycznego depilatora. Możemy wreszcie skończyć nieprzyjemną procedurę odrywania plastrów wraz z włoskami na nogach, pozostawiając skórę zaczerwienioną i rozgrzaną do czerwoności. Są inne metody usuwania owłosienia i nie mamy tu na myśli trwającej w nieskończoność depilacji jednorazową maszynką lub nakładania specjalnych kremów. Ku radości kobiet i wbrew przekonaniu “chcesz być piękna, musisz cierpieć” – są inne sposoby eliminacji owłosienia. Jednym z nich jest epilacja laserowa.
Wskazania do wykonania zabiegu laserowego
Niechciane owłosienie jest eliminowane głównie ze względów estetycznych i panującej mody. Nie zapominajmy jednak, że niektóre osoby zmagają się ze schorzeniami, które objawiają się nadmiernym porostem włosów, jak choćby w przypadku hypertrychozy. Inna dolegliwość to hirsutyzm, czyli nadmierny porost włosów u kobiet i dzieci, gdzie główną przyczyną pojawienia się męskiego zarostu są androgeny. Epilacja laserowa jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które walczą z zapaleniem mieszków bądź wrastaniem włosów.
Jak laser działa na włosy?
Rok 1994 to data wdrożenia laserów do usuwania owłosienia w ramach usług świadczonych przez salony kosmetyczne i medycyny estetycznej. Dzięki systemom laserowym włosy usuwane są trwale. Uszkodzenie mieszków włosowych jest jednoznaczne z usunięciem włosów na zawsze. Dzieje się tak w wyniku emisji wiązki promieniowania, które jest pochłaniane przez melaninę zawartą w skórze. Zaabsorbowana energia lasera zostaje przekształcona w ciepło, które podgrzewa cebulkę włosa, uniemożliwiając jego odrośnięcie. Najczęściej stosowane urządzenia to lasery diodowe. Jednym z takich laserów jest Vectus stosowany m.in. w klinice Beaty Skin w Warszawie.
Laser Vectus w usuwaniu niechcianego owłosienia
Vectus to innowacyjny laser diodowy, który usunie nadmierne owłosienie niemal z całego ciała. Podczas poprzedzającej zabieg próby laserowej dokonuje się pomiaru poziomu melaniny w skórze pacjenta. Laser wyposażony jest w inteligentny czytnik Skintel, który na podstawie ilości barwnika przyczynia się do automatycznego ustawienia parametrów pracy lasera (intensywność, czas zabiegu). Głowica urządzenia zawiera system Photon RecyclingSM umożliwiający powtórne użycie energii lasera. Chłodzenie ogrzewanej podczas zabiegu skóry odbywa się przy udziale technologii Advanced Contact Cooling. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom epilacja jest w pełni bezpieczna i skuteczna, a pacjent nie odczuwa większego dyskomfortu.
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu
Osobom cierpiącym na padaczkę, choroby skórne bądź przyjmującym leki światłouczulające zabiegu epilacji się nie poleca. Przeciwwskazaniami do jego wykonania są też: świeża opalenizna, ciąża, skłonności do przebarwień skory i stany zapalne. Epilacja laserowa jest dobrym rozwiązaniem dla osób o wrażliwej, mało odpornej na uszkodzenia mechaniczne skórze. Zamiast co kilka dni walczyć z odrastającymi włoskami, można pozbyć się owłosienia na zawsze, korzystając z zabiegu epilacji.
Zobacz więcej: