Odchudzanie zimnem to jeden z najskuteczniejszych sposobów wyszczuplających stosowanych w medycynie estetycznej. Choć Kriolipoliza ZLipo jest stosunkowo nowym zabiegiem, tak naprawdę korzystny wpływ niskiej temperatury na ciało wykorzystuje się od stuleci. Zobacz, kiedy warto zdecydować się na kriolipolizę, jakie efekty możesz uzyskać oraz jakie są zalecenia przed zabiegiem!
Kriolipoliza ZLipo – jak działa odchudzanie zimnem?
Odchudzanie zimnem budzi pewne kontrowersje. Niektórzy z niedowierzaniem traktują możliwość redukcji tkanki tłuszczowej przy pomocy zimna. Odchudzanie kojarzy się z wysiłkiem, restrykcyjnymi dietami i godzinami spędzonymi na siłowni. Tymczasem słyszymy, że to niska temperatura usuwa nadmiar tłuszczu. Czy rzeczywiście tak jest?
Okazuje się, że tkanka tłuszczowa jest szczególnie wrażliwa na działanie niskiej temperatury. Gdy zastosujemy zabieg krioplipolizy, czyli odchudzanie zimnem, komórki tłuszczowe ulegają uszkodzeniu. Jak działa niska temperatura na tłuszcz? Odchudzanie zimnem jest skuteczne, ponieważ pod wpływem niskiej temperatury dochodzi do uszkodzenia, czyli do naruszenia wiązań pomiędzy komórkami tkanki tłuszczowej. W efekcie komórki te ulegają zniszczeniu, całkowicie obumierają.
Kolejnym etapem odchudzania przy pomocy zabiegu kriolipolizy są naturalne reakcje organizmu. Zniszczone komórki tkanki tłuszczowej są usuwane przez układ odpornościowy poprzez układ limfatyczny. Dzięki temu nadwaga staje się źródłem energii, a nie uciążliwym balastem.
Kiedy warto się zdecydować na odchudzanie zimnem?
Co ciekawe, gdy tłuszcz ulega zniszczeniu, inne komórki ciała, wchodzące w skład m.in. tkanek i mięśni, nie reagują na niską temperaturę. Dzięki temu odchudzanie zyskuje zupełnie nowy wymiar. Wyszczuplamy niekoniecznie całe ciało, a wybrane fragmenty.
Czy wybiórcze działanie zimna na tkankę tłuszczową ma jakieś znaczenie? Zdecydowanie tak, co więcej, diametralne. Decydując się na odchudzanie zimnem, możemy nie tylko wyszczuplić ciało, ale także ukierunkować ostateczny, pożądany przez nas efekt odchudzania. W związku z tym możemy m.in. wyszczuplić pelikany na ramionach, odchudzić brzuch, czy usunąć “drugi” podbródek.
Dzięki opcji zastosowania Kriolipolizy ZLipo na wybrane partie ciała zyskujemy zwiększone możliwości w kwestii modelowania sylwetki. Choć mogłoby się wydawać, że odchudzanie jest pożądanym procesem, tak naprawdę często zależy nam na zachowaniu “odrobiny ciała” w wybranych miejscach, jak chociażby piersi, uda, czy pośladki.
Podczas odchudzania przy pomocy diety i ćwiczeń najczęściej dochodzi do równomiernej utraty wagi ciała. W najmniej korzystnych sytuacjach tracimy kilogramy z partii, które nie wymagają wyszczuplania, jednocześnie zachowując nadwagę w innych obszarach ciała. Taki niepożądany efekt odchudzania określa się potocznie jako “oporny tłuszcz”.
Odchudzanie zimnem zalecane jest więc kobietom, a także mężczyznom, którzy chcą zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej z wybranych partii na ciele. Jest to jednak metoda na tyle bezpieczna, że z powodzeniem wykorzystuje się ją do modelowania większych obszarów ciała.
Kriolipoliza ZLipo – zalecenia przed zabiegiem
Odchudzanie zimnem polega na zasysaniu fałdu skórnego wraz z tkanką tłuszczową. Kolejno urządzenie do Kriolipolizy ZLipo emituje niską temperaturę, tym samym schładzając wybrane warstwy skóry. Co ważne, o ile nie najważniejsze, do zabiegu nie trzeba przygotowywać się w żaden specjalny sposób. Odchudzanie zimnem zaliczane jest do zabiegów nieinwazyjnych, które nie wymagają przygotowań, takich jak np. przed liposukcją. Jedyne, o czym warto pamiętać przed zabiegiem odchudzającym, jest wypicie sporej ilości wody. Zarówno przed, jak i po zabiegu zaleca się wypijanie dużej ilości płynów, co ułatwia późniejszą eliminację zniszczonych komórek tłuszczowych.
Jeśli chcesz pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej – umów się na Kriolipolizę ZLipo lub sprawdź inne zabiegi wyszczuplające na naszej stronie!